همزمان با افتتاح صندوق پژوهش و فناوری ، مراسم رونمایی از چندین محصول دانش بنیان شرکت حافظ وارش برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و مهندس عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز برگزار شد، خانم مهندس سلطانی مدیر عامل شرکت حافظ وارش با اعلام موفقیت این شرکت در تولید ماده شیرین کننده آب شور گفت: “محصول TMC” یک ماده شیرین کننده آب است که توسط شرکت دانش بنیان حافظ وارش تولید و روانه بازار می شود.

رونمایی از محصولات دانش بنیان شرکت حافظ وارش

مهندس زهرا سلطانی افزود: این محصول توسط شرکت حافظ وارش در داخل کشور سنتز شده و ضمن برخورداری از دانش فنی بالا آنالیزهای تایید کننده ساختار و درجه خلوص را دارا می باشد. حافظ وارش محصول TMCرا از همان ابتدای امر با هدف فروش صادراتی در پروسه تولید قرار داده است و مقاصد صادراتی غالباً کشورهای آسیای شرقی و حوزه خلیج فارس می باشد.
سلطانی به تولیدات دیگر این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت دانش بنیان حافظ وارش مستقر در پارک علم و فناوری البرز همچنین در ماه های گذشته موفق شد به دانش فنی گلایکولیک اسید و گلی اگزیلیک اسید و همچنین “آنزیم لیپاز” آنزیم‌ محلول در آب مورد استفاده در متابولیسم تری‌گلیسریدها دست یابد؛ این محصول در صنایع نساجی برای رنگرزی پارچه کاربرد دارد. “گلی اگزالیک اسید” به عنوان ماده خنثی کننده در محصولات مراقبت از پوست و همچنین در تولید کودهای شیمیایی کاربرد دارد.